pic

Grupa edukacyjna NAVIGO

Firmy te łączy wspólna filozofia edukacyjna, zbudowana na czterech wspólnych założeniach:

  1. Edukacja – zarówno dzieci jak i dorosłych – musi być oparta na rzetelnej wiedzy naukowej. Dzięki odkryciom psychologii, socjologii i innych dziedzin nauki wiemy dzisiaj znacznie więcej niż kiedyś na temat tego, jak działają mechanizmy pamięci, uwagi czy kojarzenia. Ta wiedza musi stać u podstaw wszelkich działań edukacyjnych.
  2. Kluczem do edukacji jest odpowiedzialność i zaangażowanie – bez motywacji wewnętrznej, zbudowanej na poczuciu sprawstwa, świadomości celu i odpowiedzialności za jego osiągnięcie, można tylko wkuć na pamięć, ale nie można się nauczyć. A nam zależy na prawdziwej nauce.
  3. Potrzebujemy dzisiaj nowych kompetencji – to, co sprawdzało się kiedyś, dzisiaj już nie wystarczy. Świat zmienia się bardzo szybko, więc wszyscy musimy uczyć się nowych rzeczy. Kreatywność, umiejętność krytycznego myślenia, samodzielność, zdolność funkcjonowania w cyfrowym świecie – to tylko kilka spośród wielu nowych umiejętności, które potrzebne będą każdemu.
  4. Edukacja to relacja – aby edukacja była skuteczna, potrzebne jest zbudowanie autentycznej, opartej na zaufaniu relacji między uczącym się a tym, który uczy. Dotyczy to zarówno dzieci i nauczycieli, jak i trenerów oraz uczestników ich szkoleń.
Przewiń w dół