pic

Napisali o nas – Gazeta Wyborcza – 29.08.2019

  • Opublikowany: 15.11.2019
  • Przez: Agata Gruszecka

„Do szkoły fińskiej rodzice zapisują już dzieci na następny rok. Czesne – 1600 zł, lekcje – 4 dziennie”

Szkoła fińska Navigo. Gdy o godz. 10.10 rozlega się marsz z „Gwiezdnych wojen”, wiadomo, że uczniowie wychodzą z klas na drugie śniadanie. Są po pierwszej, rozpoczynającej się o 9.30 lekcji. Ale w szkole przebywają od rana. Navigo to pierwsza we Wrocławiu autorska szkoła, inspirowana fińskim modelem nauczania. Finlandia od lat zajmuje miejsce w ścisłej czołówce rankingów edukacyjnych na świecie, a tamtejsi uczniowie osiągają jedne z najlepszych wyników w międzynarodowych badaniach edukacyjnych PISA.

Szkoła fińska. Najpierw je obudźmy

Dzień w szkole przy ul. Sudeckiej 98 we Wrocławiu rozpoczyna się o godz. 7.30, gdy rodzice przywożą dzieci. Do godz. 8.30 uczniowie pod okiem nauczyciela swobodnie bawią się na terenie szkoły. Następnie idą na śniadanie, by o godz. 9 wyciszyć się, siadając na schodach, kładąc się na dywanie lub leżąc na poduszkach z książką w ręku.

Pełny tekst artykułu znajduje się na stronie Gazety Wyborczej

Przewiń w dół