pic

Napisali o nas – Juniorowo.pl 2.03.2020

  • Opublikowany: 6.03.2020
  • Przez: Agata Gruszecka

W Polsce powstają szkoły inspirowane fińskim modelem edukacyjnym

„Wszyscy mówią, że najlepsza jest fińska edukacja. Ale czy da się model fiński przeszczepić do polskich realiów, czy też mamy wciąż tęsknie spoglądać na osiągnięcia Finów?
Mają oni jednocześnie wysokie wskaźniki efektów edukacji i równie wysoki poziom szczęścia i zadowolenia ? połączenie nieosiągalne dla większości innych krajów. Dr Łukasz Srokowski, socjolog edukacji, wraz ze współpracownikami, postanowili sprawdzić, jak fiński model zadziała w Polsce. Pierwsza szkoła Navigo inspirowana fińskim modelem edukacji powstała w 2018 roku we Wrocławiu. Kolejną otwierają w Poznaniu, w przygotowaniu jest również oddział w Warszawie.”

Cały artykuł znajduje się tutaj.

Na portalu juniorowo.pl o szkole wrocławskiej pisał wcześniej dr Tomasz Tokarz.
Artykuł można przeczytać tutaj.

Przewiń w dół