pic

Napisali o nas – ONET 9.09.2019

  • Opublikowany: 15.11.2019
  • Przez: Agata Gruszecka

„Szkoła bez dzwonka, dziennika, stopni i wywoływania do tablicy. Już w Polsce”

Wyobraźmy sobie szkołę, w której co 45 minut nie słychać natarczywego dzwonka. Taką bez dziennika, stawiania ocen, wywoływania do tablicy, ciężkich plecaków i odrabiania lekcji w domu. Gdzie przerwy pomiędzy zajęciami to „kreatywna nuda”, kiedy dzieciaki nie ganiają bez ładu i składu po korytarzach, ale grają w szachy, gorąco dyskutują o tym, co przed chwilą usłyszały od pani na lekcji albo buszują w ogrodzie otaczającym budynek.

A kiedy zauważą w krzakach jeże, to mają pomysł, aby przez najbliższe lekcje dowiedzieć się o nich wszystkiego: co jedzą, dlaczego powinno się je chronić, czy są pożyteczne dla człowieka.

Taką szkołę wymarzył sobie Łukasz Srokowski, wrocławianin, doktor socjologii i ojciec dwóch córek. I ją założył.

Pełny tekst artykułu znajduje się na portalu ONET

Przewiń w dół