pic

O naszej szkole – artykuł Łukasza Srokowskiego 21.02.2020

  • Opublikowany: 6.03.2020
  • Przez: Agata Gruszecka

Nauczmy nasze dzieci się uczyć

Dwa lata temu, na pierwszym spotkaniu zespołu, który miał zacząć budować Navigo – naszą nową szkołę, powiedzieliśmy sobie, jakie będzie kryterium sukcesu nauczyciela. Brzmiało ono następująco: ?pełen sukces będziecie mieli, jeżeli pod koniec edukacji wczesnoszkolnej przez całą lekcję będziecie Waszym uczniom niepotrzebni, a oni sami będą w stanie zaplanować swoją naukę i samodzielnie pracować.?

To oczywiście utopia ? nauczyciel zawsze jest swoim uczniom potrzebny. Ale tak nakreślony cel, pozwala nam kierować się we właściwą stronę. Jest naszą gwiazdą polarną, na którą możemy nawigować. Bo współczesna szkoła powinna przede wszystkim pozwalać dzieciom opanować jedną kluczową metakompetencję ? umiejętność samodzielnego uczenia się.

Cały tekst artykułu ukazał się na portalu EDUNEWS i można go przeczytać tutaj.

Przewiń w dół