Plan zajęć

Plan dnia w zerówce i w klasie 1 opiera się na jednolitej strukturze. Szkoła otwarta jest codziennie, w godzinach od 7.00 do 17.30. Dzieci mogą zjawiać się w godzinach od 7.00 do 9.30, tak jak będzie pasowało im i rodzicom. Rozpoczęcie zajęć będzie miało miejsce o godz. 9.30 Zajęcia programowe mają miejsce w godzinach od 9.00 do 15.45. Poniżej znajduje się ramowy plan, na bazie którego budowane są plany zajęć w poszczególnych grupach.

Godzina: Element dnia: Co w tym czasie się będzie działo:
7.00-8.30 Czas swobodnej zabawy Szkoła otwierać się będzie o godz. 7.00. Dzieci, które zjawią się między 7.00 a 8.00 rano będą mogły pobawić się z nauczycielami, pograć w różne gry ze sobą lub nawet przespać się jeszcze chwilę na wygodnych poduszkach. :)
8.30-9.00 Śniadanie O godzinie ósmej dzieci będą mogły zjeść wspólnie pierwsze śniadanie, jeżeli nie jadły go jeszcze w domu.
9.00-9.30 Wolna zabawa Dalszy ciąg wolnej zabawy
9.30-10.00 Krąg powitalny, połączony z drugim śniadaniem Po aktywnej zabawie na dworze (lub w ostateczności w sali) dzieci będą miały okazję wyciszyć się podczas porannego kręgu. Krąg to spotkanie całej klasy, prowadzone przez nauczyciela (a w starszych klasach przez jednego z uczniów), w ramach którego każdy z uczniów będzie mógł powiedzieć z czym zaczyna dzień. Będzie to również czas na zaplanowanie własnych zadań i określenie przez dzieci, czego chcą się tego dnia nauczyć.
10.00-12.00 Lekcje w formie warsztatowej (w przerwie drugie śniadanie) W zależności od potrzeb i planu dnia zajęcia mogą odbywać się w ogrodzie lub w sali szkolnej.
12.00-12.15 Czas wolny na kreatywną nudę Po intensywnym poranku dzieci będą miały czas dla siebie. To niezwykle ważny moment, pozwalający utrwalić i wzmocnić wszystko, czego uczniowie nauczycieli się w poprzednim bloku.
12.15-13.00 Język angielski / zajęcia rozwojowe W zależności od dnia tygodnia, w tym czasie odbywa się albo nauka angielskiego albo zajęcia rozwojowe: - Zumba - Judo - Warsztaty kreatywności - Programowanie i robotyka - Szachy
13.00-13.45 Obiad Po zabawie na świeżym powietrzu dzieci będą mogły z apetytem zjeść smaczny i zdrowy obiad. :)
13.45-14.30 Język angielski / zajęcia rozwojowe W zależności od dnia tygodnia, w tym czasie odbywa się albo nauka angielskiego albo zajęcia rozwojowe: - Zumba - Judo - Warsztaty kreatywności - Programowanie i robotyka - Szachy
14.30-14.45 Czas wolny na kreatywną nudę
14.45-15.30 Zajęcia rozwojowe W zależności od dnia tygodnia, w tym czasie odbywa się albo nauka angielskiego albo zajęcia rozwojowe: - Zumba - Judo - Warsztaty kreatywności - Programowanie i robotyka - Szachy
15.30-16.00 Krąg zamykający i podwieczorek Dzień zajęć zamknięty będzie podsumowanie dnia przez dzieci wspólnie z nauczycielem i wspólne zjedzenie podwieczorku.
15.30-17.30 Swobodna zabawa pod opieką nauczyciela Po godzinie 15.30 uczniowie, którzy zostaną jeszcze w szkole, będą mieli czas na swobodną zabawę ze sobą, nauczycielem lub po prostu na odpoczynek po całym dniu nauki. Będzie tutaj możliwe także wprowadzenie dodatkowych warsztatów dla chętnych - ten element będzie uzależniony od potrzeb i zainteresowań dzieci.