pic

Rekrutacja 2020 Warszawa klasa 0-1-2

Jak będzie wyglądało w praktyce?

 • Grupa dzieci (12-16 osób) będzie regularnie uczęszczała do naszej szkoły i realizowała program nauczania pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli. 
 • Dzieci będą korzystać z pełnej oferty zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, projektów, warsztatów, zajęć dodatkowych w ramach NAVIGO. 
 • Uczniowie będą pracować na mapach kompetencji, których forma i zakres będą dostosowane do wieku i klasy. 
 • W ramach nauki przygotujemy naszych uczniów do egzaminów klasyfikacyjnych (dotyczy tylko dzieci na poziomie klasy pierwszej lub drugiej, dzieci z zerówki nie podchodzą do egzaminu).

Jak będzie to wyglądało od strony formalnej?

Od strony formalnej dzieci będą realizować obowiązek edukacyjny w ramach tzw. edukacji pozaszkolnej (zwanej także edukacją domową). Oznacza to, że dzieci będą formalnie zapisane do zaprzyjaźnionej szkoły, ale uczyć będą się w NAVIGO Warszawa. 

Jedyną różnicą w stosunku do systemowej edukacji będzie to, że na koniec roku uczniowie na poziomie klasy pierwszej lub drugiej będą musieli zdać egzaminy w zaprzyjaźnionej szkole i to z niej otrzymają świadectwo ukończenia klasy. Egzamin będzie realizowany w formie zabawy, także nie generuje to dodatkowego stresu dla dzieci. 

Oczywiście pomożemy rodzicom w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przeniesieniem dziecka do edukacji domowej. Oferujemy także pomoc w wyborze i bieżący kontakt z placówką, do której formalnie będzie zapisane dziecko, a także logistykę i opiekę podczas egzaminów. 

Dlaczego edukacja łączona?

Z naszego doświadczenia płynącego z pracy w różnych placówkach edukacyjnych wynika, że dzieci uczą się w różnym tempie, a sztywny podział na klasy nie sprzyja indywidualnemu podejściu do ucznia. Połączenie dwóch roczników umożliwi naszym uczniom:

 • indywidualizację procesu nauczania
 • uczenie się od siebie (grupa rówieśnicza jest niezwykle ważna na tym etapie rozwoju),
 • uczenie innych (a wiadomo, że uczymy się najlepiej, gdy musimy nauczyć kogoś),
 • rozwijanie kompetencji społecznych (min. komunikacji, uważności na drugiego człowieka, chęci niesienia pomocy, odwagi w kontaktach rówieśniczych). 

Jak zapisać dziecko do NAVIGO Warszawa?

 1. Zapoznać się z: Regulaminem Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Warszawa 2020 2021 oraz Umowa z rodzicami(RODO) NAVIGO Warszawa 2020
 2. Umowę wydrukować, wypełnić, podpisać, a skan wysłać na adres warszawa@navigo.szkola.pl. Gdy będziemy mogli się spotkać – podpiszemy umowę, tak aby każda ze stron miała swój egzemplarz.
 3. Wpłacić wpisowe – kwota i konto podane są w umowie. Dla pewności warto przesłać potwierdzenie przelewu na adres: warszawa@navigo.szkola.pl
 4. Poczekać na potwierdzenie – a w razie jego braku, prosimy o kontakt: 506 198 083.

Plany na przyszłość

W kolejnych latach NAVIGO Warszawa będzie przekształcone w placówkę na prawach oświatowych i będziemy mogli zaprosić do siebie kolejne roczniki. Zmienimy także lokalizację, ponieważ będzie nam potrzebny większy budynek (także na Bemowie). 

Osoby zainteresowane – prosimy o kontakt:
Agata Gruszecka-Tieśluk, warszawa@navigo.szkola.pl  lub 506 198 083

Zapraszamy także na spotkanie online – szczegóły w zakładce Spotkania informacyjne dla Rodziców. Aktualnie spotkania odbywają się online. Można zapisać się na spotkanie indywidualnie (wtedy ustalamy dogodny termin) lub też dopisać się na zaplanowane przez nas spotkanie. Zapisy w zakładce: http://navigo.szkola.pl/spotkania/

Profil FB: NAVIGO Warszawa

Pliki do pobrania:

 1. Regulamin Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Warszawa 2020 2021 
 2. Umowa z rodzicami(RODO) NAVIGO Warszawa 2020
Przewiń w dół