Rekrutacja do szkoły w Warszawie

Jak działa Autorska Szkoła Podstawowa Navigo Warszawa?

Nasza kameralna, prywatna szkoła podstawowa zlokalizowana jest w dzielnicy Warszawa Bemowo, aktualnie na ul. Stellera 13, tuż przy lotnisku sportowym.

• Realizujemy podstawę programową, jednak korzystamy z autorskich narzędzi edukacyjnych (min. map kompetencji)
  • W miejsce ocen, prac domowych – wykorzystujemy pracę projektową, pracę indywidualną. Uczymy dzieci się uczyć.
  • Dzieci realizują obowiązek edukacyjny w ramach tzw. edukacji pozaszkolnej (edukacji domowej). Formalnie zapisane są do Navigo Wrocław, ale uczą się w Navigo Warszawa. Zajmujemy się zapisami do szkoły patronackiej oraz logistyką w trakcie rozmów egzaminacyjnych na koniec roku (klasy 1+).
  • Nasza szkoła rośnie wraz z dziećmi, dlatego w roku szkolnym 2021/2022 działają 2 grupy na poziomie klas 0-2:
    – grupa łączona Green (dzieci z rocznika 2013 i 2014)
    – grupa Orange (dzieci z rocznika 2015 i 2016)
    Każda grupa to maksymalnie 16 dzieci, nauczyciel prowadzący podchodzący do każdego dziecka indywidualnie, wspólne zajęcia dodatkowe i świetlica do 17:30.

Czesne na rok szkolny 2021/2022 oraz 2022/2023 wynosi 1875 PLN miesięcznie + dodatkowo 23 PLN za całodzienne wyżywienie (śniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek, zdrowe przekąski w ciągu dnia).

Co gwarantuje Navigo Warszawa w ramach czesnego?

Przede wszystkim fachową opiekę w godzinach 8:00 – 17:30, pełną zaangażowania i wiedzy merytorycznej.

• Zajęcia edukacyjne do 14:00, do około 16 zajęcia rozwojowe, a do 17:30 świetlicę. U nas nie ma prac domowych, więc dziecko wraca do domu pełne pozytywnej energii, aby spędzać czas z rodziną.
  • Udział we wszystkim zajęciach edukacyjnych i dodatkowych, które dostosowywane są do pasji dzieci oraz aktualnych tematów przewodnich programu, w tym między innymi: warsztaty umiejętności społecznych z psychologiem, zajęcia artystyczne i praktyczno-techniczne, zajęcia rozwijające kreatywność, zajęcia muzyczne, zajęcia sportowe pod opieką trenera z Klubu Sportowego KUMA JUDO, zajęcia informatyczne z kodowaniem, naukę gry w szachy oraz język angielski metodą Early Stage co najmniej 4 razy w tygodniu. W starszych klasach dzieci same wybierają ścieżkę zajęć dodatkowych.
  • Opiekę psychologiczną oraz logopedyczną.
  • Udział w warsztatach, projektach i dodatkowych aktywnościach, z wyjątkiem biletów na płatne wydarzenia oraz wycieczek poza Warszawę (typu zielona szkoła).
  • Opiekę w okresach około świątecznych, w czasie ferii zimowych (1 tydzień) oraz wakacji (3 tygodnie w ramach wakacyjnych półkolonii, na które można zapisać dziecko jeszcze przed rozpoczęciem nauki, aby nas poznało).
  • Możliwość korzystania z autorskich narzędzi edukacyjnych – praca z mapami kompetencji, których forma i zakres są dostosowane do wieku i umiejętności dziecka.
  • Przygotowanie dzieci do egzaminów klasyfikacyjnych w ramach edukacji pozaszkolnej (zerówka nie podchodzi do egzaminów; są one prowadzone w patronackiej placówce w formie zabawy; gwarantujemy logistykę i opiekę podczas egzaminów; świadectwo ukończenia danej klasy wystawia szkoła patronacka – w tym przypadku Navigo Wrocław)

Rekrutacja do szkoły

Rekrutacja na rok 2022/2023

Przyjmujemy dzieci do następujących grup:

1. do grupy Green (łączona klasa 2/3 – dzieci z rocznika 2014 oraz 2013)
  2. do grupy Orange (klasa 1 – dzieci z rocznika 2015 i ewentualnie 2016)
  3. do grupy Blue (zerówka – dzieci z rocznika 2016 i ewentualnie 2017)

Rekrutacja na rok 2021/2022

Można jeszcze dołączyć do nas w tym roku szkolnym, a tym samym zagwarantować miejsce na kolejne lata. Obecnie przyjmujemy jeszcze dzieci:

1. do grupy Green (łączona klasa 1/2 – dzieci z rocznika 2014 oraz 2013)
  2. do grupy Orange (zerówka – dzieci z rocznika 2015 i ewentualnie 2016)

Uwaga: Rodziny, które dołączą do nas jeszcze w tym roku kalendarzowym, mogą liczyć na zniżkę na wpisowe (zniżka w wysokości 75%). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: warszawa@navigo.szkola.pl

Jak zapisać dziecko do Autorskiej Szkoły Podstawowej Navigo Warszawa?

1. Zapoznaj się z naszą filozofią i podejściem do edukacji poprzez stronę internetową Navigo, profil na Facebooku lub  ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE INFORMACYJNE. Najbliższe spotkanie online już 7 grudnia 2021 r. o godz. 20:00. Informacje TUTAJ.
  2. Sprawdź, czy otwieramy grupę dla rocznika Twojego dziecka i porozmawiaj z nami o dołączeniu do Navigo.
  3. Zapoznaj się z dokumentami:
    – Regulamin Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Warszawa
    Umowa o nauczanie w Autorskiej Szkole Podstawowej NAVIGO Warszawa 2022_23
  4. Na adres: warszawa@navigo.szkola.pl wyślij skany następujących dokumentów:
    – umowy o nauczanie (link powyżej)
    – Karty Informacyjnej o uczniu / uczennicy (KARTA INFORMACYJNA UCZNIA NAVIGO)
    – innych ważnych informacji dotyczących dziecka
    Jeżeli będzie możliwe osobiste spotkanie – wówczas umowę podpiszemy na miejscu w szkole.
  5. Po otrzymaniu podpisanej umowy, wpłać wpisowe – kwota i konto podane są w umowie. Tytułem: Wpisowe, imię i nazwisko dziecka. Dopiero po opłaceniu wpisowego oraz po otrzymaniu podpisanej umowy, następuje gwarancja rezerwacji miejsca. Możesz przesłać do nas potwierdzenie przelewu dla pewności.

Jakie są plany rozwoju szkoły?

Navigo Warszawa to autorska, prywatna szkoła podstawowa na Bemowie, która rozwija się wraz z dziećmi, dlatego z roku na rok będzie nas więcej! W najbliższych latach planujemy przekształcić się w placówkę na prawach oświatowych. Docelowo będziemy działać jako niepubliczna szkoła podstawowa dla klas 0-8.
Aktualnie nasz dom znajduje się na ul. Stellera 13, jednak w roku 2023 planowana jest zmiana budynku –  na Bemowie lub w najbliższej okolicy.