Rekrutacja do Navigo Warszawa

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025:

W przyszłym roku szkolnym nie będziemy otwierać klas 0 i 1 dla nowych rodzin. Prowadzimy rekrutację uzupełniającą do klas 2 i 5 w roku szkolnym 2024/2025. Istnieje możliwość dołączenia do tych klas jeszcze w tym roku szkolnym. Wystarczy zapoznać się z procesem rekrutacji i wypełnić ankietę zgłoszeniową. Odezwiemy się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe! Do pozostałych klas zapisujemy na listę rezerwową.

Rekrutacja do szkoły

W Navigo Warszawa w roku szkolnym 2023/2024 uczą się klasy 0-4 (dzieci z roczników 2013 – 2017):

• dwie zerówki (brak miejsc, zapisy na listę rezerwową)
  • trzy klasy pierwsze (rekrutacja uzupełniająca)
  • klasa druga (brak miejsc, zapisy na listę rezerwową)
  • klasa trzecia (brak miejsc, zapisy na listę rezerwową)
  • klasa czwarta (rekrutacja uzupełniająca) – więcej informacji o klasach 3-5 i rekrutacji!

WAŻNE DOKUMENTY REKRUTACYJNE

1. Umowa o nauczanie w Autorskiej Szkole Podstawowej NAVIGO Warszawa 2023_24
  2. Regulamin Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Warszawa 2023_24
  3. Karta informacyjna ucznia Navigo

Jak zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej Navigo Warszawa?

1. Zapoznaj się z naszą filozofią i podejściem do edukacji poprzez stronę internetową Navigo, profil na Facebooku lub Instagramie. TUTAJ znajdziesz też linki do ciekawych wywiadów z naszymi ekspertami.
  2. Sprawdź, czy otwieramy grupę dla rocznika Twojego dziecka i mamy miejsce w klasie w interesującym Cię roku szkolnym.
  3. Zapoznaj się z dokumentami umieszczonymi powyżej, tam także znajdują się informacje o czesnym.
  4. Wypełnij ankietę zgłoszeniową i napisz do nas e-mail: rekrutacja.warszawa@navigo.szkola.pl, aby umówić się na spotkanie online.
  5. Po otrzymaniu od nas informacji zwrotnej potwierdzającej możliwość zapisu dziecka do szkoły prześlij skan podpisanych dokumentów (umowa + regulamin + karta informacyjna).
  6. W przypadku dzieci dołączających do klas 2-5 zapraszamy na dni próbne do naszej szkoły, aby dzieci zobaczyły, jak się czują w grupie.
  7. Gwarancją miejsca jest podpisanie umowy oraz wpłata wpisowego, o którym mowa jest w umowie.

Co robimy w naszej szkole?

Szkoła stawia sobie za główny cel rozwój kompetencji społecznych, kreatywności i samodzielności powierzonych jej opiece dzieci, jak i zdobycia przez nich szerokiej i interdyscyplinarnej wiedzy o świecie oraz innych umiejętności i postaw, zgodnych z wymaganiami podstawy programowej.

Gwarantujemy w ramach czesnego:

• Opiekę w godzinach 7:30-17:30.
  • Zajęcia edukacyjne od ok. 9:00 do ok. 14:00 (z uwzględnieniem przerw, w tym dłuższej przerwy rekreacyjnej), do około 16:00 – zajęcia rozwojowe, a do 17:30 – świetlicę. U nas nie ma prac domowych, więc dziecko wraca do domu pełne pozytywnej energii, aby spędzać czas z rodziną.
  • Udział we wszystkim zajęciach edukacyjnych i dodatkowych, dostosowanych do pasji dzieci oraz aktualnych tematów przewodnich programu. M.in. w warsztatach umiejętności społecznych z psychologiem, zajęciach artystycznych, zajęciach rozwijających kreatywność, zajęciach muzycznych, zajęciach sportowych, zajęciach informatycznych z kodowaniem, grach matematycznych czy szachach. Stopniowo dajemy dzieciom coraz większą samodzielność – w starszych klasach dzieci same wybierają ścieżkę zajęć dodatkowych.
  • Język angielski metodą Early Stage co najmniej 4 razy w tygodniu, w tym z native speakerem. W starszych klasach będzie dodatkowy język obcy.
  • Opiekę psychologiczno-pedagogiczną oraz logopedyczną.
  • Dużo zajęć na świeżym powietrzu.
  • Udział w warsztatach, projektach i dodatkowych aktywnościach (z wyjątkiem biletów na płatne wydarzenia oraz wycieczek poza Warszawę ).
  • Opiekę w czasie ferii zimowych (1 tydzień) oraz wakacji (3 tygodnie w ramach wakacyjnych półkolonii).
  • Możliwość korzystania z autorskich narzędzi edukacyjnych – praca z Mapami Kompetencji, metodą Gallupa, tutoring, projekty interdyscyplinarne.

Jakie są plany rozwoju szkoły?

Navigo Warszawa to autorska, prywatna szkoła podstawowa, która od września 2023 r. działa w gminie Stare Babice jako placówka na prawach oświatowych. W tym roku szkolnym będzie w szkole działać osiem maksymalnie 16-osobowych klas. Szkoła rozwija się wraz z dziećmi, dlatego z roku na rok będzie nas więcej.
Docelowo będziemy działać jako niepubliczna szkoła podstawowa dla klas 0-8. W planach jest również otwarcie Autorskiego Liceum Navigo Warszawa w 2025 r. (pierwsze działa już we Wrocławiu, informacje na stronie Liceum Navigo). Wasze dziecko będzie więc miało zapewnioną edukację w duchu naszych wartości aż do studiów!