Webinar. Dzieci w wieku 7-11 lat w cyfrowym świecie.

„Jak zabezpieczyć dzieci przed ubocznymi skutkami pandemii i uzależnieniem cyfrowym?”

„Nie oddam telefonu!”, „Jeszcze tylko 5 minut!”, „Jeszcze tylko jedna gra!” ? słyszysz takie teksty od Twojego dziecka, które nie chce wypuścić z rąk telefonu czy tabletu? Nie jesteś w tym sam i nie ma się czego wstydzić. Jednak powinieneś zacząć reagować w odpowiedni sposób, aby uchronić Twoje dziecko przez ryzykiem uzależnienia cyfrowego, które może stać się skutkiem ubocznym pandemii.

W wyniku nauki zdalnej dzieci, zaczęły korzystać z mediów cyfrowych znacznie szybciej niż powinny. Ich mózgi nie są jeszcze gotowe na takie wyzwanie. Bez pomocy rodziców mogą sobie nie poradzić z ryzykiem uzależnienia od mediów cyfrowych. Z drugiej strony większość rodziców zmaga się z dylematem: Gdzie postawić granicę w korzystaniu z mediów cyfrowych? Zakazywać czy pozwalać? Kontrolować czy ufać?

Jeżeli należysz do tej grupy i masz dziecko w wieku 7-11 lat
– ten webinar jest dla Ciebie!

W jego trakcie dr Łukasz Srokowski, ekspert projektu cyfrowobezpieczni.pl i założyciel sieci Autorskich Szkół Navigo, opowie o tym, jak zabezpieczyć dzieci przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z mediów cyfrowych. Pokaże, jak nauczyć je korzystać z sieci odpowiedzialnie i z korzyścią dla nich.

Czego jeszcze dowiesz się w trakcie spotkania?

• Jakie są wytyczne dotyczące czasu ekranowego dla dzieci 7-11 lat.
  • Jak pomóc dziecku zbudować samokontrolę w kontakcie z mediami cyfrowymi.
  • Jakie zagrożenia płynące z mediów cyfrowych są najpoważniejsze w tym wieku, ale też jakie możliwości są najcenniejsze.
  • Jak powinni zachować się rodzice, gdy dziecko przekracza granice i nie chce odłożyć tabletu czy telefonu.
  • Jakie zasady wprowadzić w domu odnośnie mediów cyfrowych.
  • Jak samemu być przykładem, gdy jednocześnie pracujemy zdalnie i ciągle korzystamy z mediów elektronicznych.
  • Będzie też czas na dodatkowe pytania i dyskusję.

Webinar jest bezpłatny. Bezpośredni link do spotkania zostanie udostępniony w dniu webinaru drogą mailową tylko osobom zapisanym. Liczba miejsc jest ograniczona.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby tego spotkania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych wydarzeń i rekrutacji Navigo.