pic

Szkoła Przyjazna Edukacji Domowej

Jednym z filarów Szkoły NAVIGO jest oddawanie odpowiedzialności za proces nauki w ręce dzieci. Wywodzimy się ze środowiska edukacji alternatywnej i dobrze rozumiemy potrzeby rodziców, którzy zdecydowali o edukacji pozaszkolnej dla swoich dzieci.

Dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zapisać do nas dzieci w ramach ED. W tym roku prowadzimy zapisy wyłącznie dla dzieci z klas I-III (plus zerówka), w kolejnych latach, wraz ze wzrostem naszej szkoły, będziemy w stanie zaprosić także dzieci w starszym wieku.

Pytania i odpowiedzi

Jak wyglądają egzaminy?
W klasach 1-3 egzaminy mają formę godzinnej obserwacji dzieci podczas zabawy z nauczycielem. Zależy nam na tym, żeby dla dzieci było to fajne doświadczenie, nie robiące wrażenie egzaminu i nie powodujące niepotrzebnego stresu.
Nauczyciele ocenę wystawiać będą na bazie karty obserwacji, zawierającej listę ocenianych kompetencji. Rodziny zapisane do nas otrzymają kartę obserwacji na początku roku szkolnego.

Jaki zakres materiału będzie oceniany?
Oceniać będziemy na podstawie autorskiego programu, opracowanego przez naszych nauczycieli, bazującego na mapie kompetencji. Program ten będzie do wglądu od 1 sierpnia dla zainteresowanych rodzin.

Jakie będą daty egzaminów?
Daty będą ustalane elastycznie z rodzicami, w zależności od ich dostępności. Egzamin może mieć miejsce w dowolnym momencie roku szkolnego, gdy tylko Rodzice i Dziecko uznają, że są już gotowi.

Gdzie będą miały miejsce egzaminy?
W przypadku zapisów pojedynczych Rodzin, egzamin odbywać się będzie w naszej siedzibie, przy ul. Sudeckiej 98. W przypadku zapisów grup z Wrocławia liczących więcej niż 5 osób, działających w ramach szkół demokratycznych, autorskich lub innych form edukacji wspólnej, możemy przyjechać na egzamin do Waszej siedziby lub wybranego przez Was miejsca. W przypadku grup spoza Wrocławia, dojedziemy do grupy co najmniej 7 dzieci.

Z jakich podręczników mają się uczyć dzieci?
NAVIGO nie wymaga nauki z podręczników. Kluczowe będzie to, czy dziecko posiada daną umiejętność (np. liczenia, czytania itd.), a nie to, czy przeczytało wybraną książkę, czy podręcznik. Lista wymaganych kompetencji zostanie dostarczona rodzinom na początku roku.

Jakie jeszcze wsparcie daje NAVIGO?
Dla dzieci zapisanych do edukacji domowej proponujemy comiesięczne warsztaty z kreatywności, metodą Odysei Umysłu, prowadzone u nas w siedzibie.
Dla dorosłych oferujemy dwa razy w semestrze warsztaty na temat neurodydaktyki i mechanizmów uczenia się dzieci, dzięki którym będziecie w stanie lepiej wesprzeć dzieci w uczeniu się. W zależności od potrzeb, możemy też zorganizować inne zajęcia.

Co, jeżeli mam bardzo specyficzną potrzebę, o której nie przeczytałem wyżej?
W takiej sytuacji prosimy o kontakt pod adresem ed@navigo.szkola.pl Razem spróbujemy znaleźć rozwiązanie

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o edukacji domowej przy NAVIGO?
Za koordynację współpracy z Edukacją Domową odpowiada koordynator ds. edukacji domowej. Jest to osoba, która będzie w bieżącym kontakcie z rodzinami lub osobami prowadzącymi szkoły/grupy nieformalne.

Przewiń w dół