pic

Szkoła Przyjazna Edukacji Domowej

Jednym z filarów Szkoły NAVIGO jest oddawanie odpowiedzialności za proces nauki w ręce dzieci. Wywodzimy się ze środowiska edukacji alternatywnej i dobrze rozumiemy potrzeby rodziców, którzy zdecydowali o edukacji pozaszkolnej dla swoich dzieci.

Dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zapisać do nas dzieci w ramach ED. W tym roku prowadzimy zapisy wyłącznie dla dzieci z klas I-III (plus zerówka), w kolejnych latach, wraz ze wzrostem naszej szkoły, będziemy w stanie zaprosić także dzieci w starszym wieku.

KONTAKT W SPRAWIE EDUKACJI DOMOWEJ 
Za koordynację współpracy z Edukacją Domową odpowiada dyrektor szkoły. Jest to osoba, która będzie w bieżącym kontakcie z rodzinami lub osobami prowadzącymi szkoły/grupy nieformalne. Kontakt z dyrektorem szkoły możliwy jest pod adresem dyrektor@navigo.szkola.pl lub numerem telefonu: 667 965 905

Pytania i odpowiedzi

Jak wyglądają egzaminy?
W klasach 1-3 egzaminy mają formę godzinnej obserwacji dzieci podczas zabawy z nauczycielem. Zależy nam na tym, żeby dla dzieci było to fajne doświadczenie, nie robiące wrażenie egzaminu i nie powodujące niepotrzebnego stresu.

Jaki zakres materiału będzie oceniany?
Bazujemy wyłącznie na podstawie programowej

Jakie będą daty egzaminów?
Daty będą ustalane elastycznie z rodzicami, w zależności od ich dostępności. Egzamin może mieć miejsce w dowolnym momencie roku szkolnego, gdy tylko Rodzice i Dziecko uznają, że są już gotowi.

Gdzie będą miały miejsce egzaminy?
W przypadku zapisów pojedynczych Rodzin, egzamin odbywać się będzie w naszej siedzibie, przy ul. Sudeckiej 98. W przypadku zapisów grup z Wrocławia liczących więcej niż 5 osób, działających w ramach szkół demokratycznych, autorskich lub innych form edukacji wspólnej, możemy przyjechać na egzamin do Waszej siedziby lub wybranego przez Was miejsca. W przypadku grup spoza Wrocławia, dojedziemy do grupy co najmniej 7 dzieci.

Z jakich podręczników mają się uczyć dzieci?
NAVIGO nie wymaga nauki z podręczników. Kluczowe będzie to, czy dziecko posiada daną umiejętność (np. liczenia, czytania itd.), a nie to, czy przeczytało wybraną książkę, czy podręcznik. Lista wymaganych kompetencji wynika wprost z podstawy programowej.

Jakie jeszcze wsparcie daje NAVIGO?
Dla dzieci zapisanych do edukacji domowej proponujemy comiesięczne warsztaty z kreatywności, metodą Odysei Umysłu, prowadzone u nas w siedzibie.

Dla dorosłych oferujemy dwa razy w semestrze warsztaty na temat neurodydaktyki i mechanizmów uczenia się dzieci, dzięki którym będziecie w stanie lepiej wesprzeć dzieci w uczeniu się. W zależności od potrzeb, możemy też zorganizować inne zajęcia.

W ramach otrzymywanej dotacji, cześć środków możemy też przeznaczyć na zakup dla Was wybranych przez Was podręczników i pomocy do nauki.

Co, jeżeli mam bardzo specyficzną potrzebę, o której nie przeczytałem wyżej?
W takiej sytuacji prosimy o kontakt pod adresem dyrektor@navigo.szkola.pl Razem spróbujemy znaleźć rozwiązanie

 

Przewiń w dół