Rekrutacja do szkoły w Warszawie

Chcesz dołączyć do Navigo Warszawa? Wypełnij ANKIETĘ

Jak działa Autorska Szkoła Podstawowa Navigo Warszawa?

Nasza kameralna, prywatna szkoła podstawowa zlokalizowana jest w dzielnicy Warszawa Bemowo, aktualnie na ul. Stellera 13, tuż przy lotnisku sportowym.

• Realizujemy podstawę programową, jednak korzystamy z autorskich narzędzi edukacyjnych (min. map kompetencji)
  • W miejsce ocen, prac domowych – wykorzystujemy pracę projektową, pracę indywidualną. Uczymy dzieci się uczyć.
  • Dzieci realizują obowiązek edukacyjny w ramach tzw. edukacji pozaszkolnej (edukacji domowej). Formalnie zapisane są do Navigo Wrocław, ale uczą się w Navigo Warszawa. Zajmujemy się zapisami do szkoły patronackiej oraz logistyką w trakcie rozmów egzaminacyjnych na koniec roku (klasy 1+).
  • Nasza szkoła rośnie wraz z dziećmi, dlatego w roku szkolnym 2021/2022 działają 2 grupy na poziomie klas 0-2:
    – grupa łączona Green (dzieci z rocznika 2013 i 2014)
    – grupa Orange (dzieci z rocznika 2015 i 2016)
    Każda grupa to maksymalnie 16 dzieci, nauczyciel prowadzący podchodzący do każdego dziecka indywidualnie.
  • Szkoła czynna w godzinach 8:00 – 17:30.

Ile kosztuje?

Czesne na rok szkolny 2021/2022 oraz 2022/2023 wynosi 1875 PLN miesięcznie. Dodatkowo doliczamy około 25 PLN za całodzienne wyżywienie (śniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek, zdrowe przekąski w ciągu dnia) płatne wg wykorzystania.

Co gwarantuje Navigo Warszawa w ramach czesnego?

Przede wszystkim fachową opiekę w godzinach 8:00 – 17:30, pełną zaangażowania i wiedzy merytorycznej.

• Zajęcia edukacyjne do 14:00, do około 16 zajęcia rozwojowe, a do 17:30 świetlicę. U nas nie ma prac domowych, więc dziecko wraca do domu pełne pozytywnej energii, aby spędzać czas z rodziną.
  • Udział we wszystkim zajęciach edukacyjnych i dodatkowych, które dostosowywane są do pasji dzieci oraz aktualnych tematów przewodnich programu, w tym między innymi: warsztaty umiejętności społecznych z psychologiem, zajęcia artystyczne i praktyczno-techniczne, zajęcia rozwijające kreatywność, zajęcia muzyczne, zajęcia sportowe, zajęcia informatyczne z kodowaniem, naukę gry w szachy oraz język angielski metodą Early Stage co najmniej 4 razy w tygodniu. W starszych klasach dzieci same wybierają ścieżkę zajęć dodatkowych.
  • Opiekę psychologiczną oraz logopedyczną.
  • Udział w warsztatach, projektach i dodatkowych aktywnościach, z wyjątkiem biletów na płatne wydarzenia oraz wycieczek poza Warszawę (typu zielona szkoła).
  • Opiekę w okresach około świątecznych, w czasie ferii zimowych (1 tydzień) oraz wakacji (3 tygodnie w ramach wakacyjnych półkolonii, na które można zapisać dziecko jeszcze przed rozpoczęciem nauki, aby nas poznało).
  • Możliwość korzystania z autorskich narzędzi edukacyjnych – praca z mapami kompetencji, których forma i zakres są dostosowane do wieku i umiejętności dziecka.
  • Przygotowanie dzieci do egzaminów klasyfikacyjnych w ramach edukacji pozaszkolnej (zerówka nie podchodzi do egzaminów; są one prowadzone w patronackiej placówce w formie zabawy; gwarantujemy logistykę i opiekę podczas egzaminów; świadectwo ukończenia danej klasy wystawia szkoła patronacka – w tym przypadku Navigo Wrocław)

Rekrutacja do szkoły

Rekrutacja na rok 2022/2023  (aktualnie już lista rezerwowa)

Przyjmujemy dzieci do następujących grup:

1. do grupy Green (łączona klasa 2/3 – dzieci z rocznika 2014 oraz 2013) – zapisy na listę rezerwową
  2. do grupy Orange (klasa 1 – dzieci z rocznika 2015 i ewentualnie 2016) – zapisy na listę rezerwową
  3. do grupy Blue (zerówka – dzieci z rocznika 2016 i ewentualnie początek 2017) – zapisy na listę rezerwową

WAŻNE DOKUMENTY REKRUTACYJNE

1. Ankieta dla zainteresowanych Rodzin
  2. Umowa o nauczanie w Autorskiej Szkole Podstawowej NAVIGO Warszawa 2022_23
  3. Regulamin Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Warszawa
  4. Karta informacyjna ucznia Navigo

Jak zapisać dziecko do Autorskiej Szkoły Podstawowej Navigo Warszawa?

1. Zapoznaj się z naszą filozofią i podejściem do edukacji poprzez stronę internetową Navigo, profil na Facebooku lub Instagramie.
  2. Sprawdź, czy otwieramy grupę dla rocznika Twojego dziecka w interesującym Cię roku szkolnym
  3. Wypełnij ankietę zgłoszeniową i jeżeli masz ochotę się z nami spotkać i porozmawiać: Zapisz się na spotkanie informacyjne.
  4. Zapoznaj się z dokumentami:
    – Regulamin Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Warszawa
    Umowa o nauczanie w Autorskiej Szkole Podstawowej NAVIGO Warszawa 2022_23
  5. Wyślij do nas e-mail (warszawa@navigo.szkola.pl) z zapytaniem o wolne miejsca.

Jakie są plany rozwoju szkoły?

Navigo Warszawa to autorska, prywatna szkoła podstawowa na Bemowie, która rozwija się wraz z dziećmi, dlatego z roku na rok będzie nas więcej! Aktualnie działamy w ramach edukacji domowej pod skrzydłami Navigo Wrocław, ale w najbliższych latach planujemy przekształcić się w placówkę na prawach oświatowych. Docelowo będziemy działać jako niepubliczna szkoła podstawowa dla klas 0-8.
Aktualnie nasz dom znajduje się na ul. Stellera 13, jednak w roku szkolnym 2023/24 planowana jest zmiana lokalizacji.