pic

Szkoła Przyjazna Edukacji Domowej

Jednym z filarów Szkoły NAVIGO jest oddawanie odpowiedzialności za proces nauki w ręce dzieci. Wywodzimy się ze środowiska edukacji alternatywnej i dobrze rozumiemy potrzeby rodziców, którzy zdecydowali o edukacji pozaszkolnej dla swoich dzieci.

Dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zapisać do nas dzieci w ramach ED. W tym roku prowadzimy zapisy wyłącznie dla dzieci z klas 1-5 (plus zerówka), w kolejnych latach, wraz ze wzrostem naszej szkoły, będziemy w stanie zaprosić także dzieci w starszym wieku.

NAVIGO Wrocław – kontakt w sprawie edukacji domowej
Za koordynację współpracy z rodzinami w edukacji domowej odpowiada dyrektor szkoły. Jest to osoba, która będzie w bieżącym kontakcie z rodzinami lub osobami prowadzącymi szkoły/grupy nieformalne.
Kontakt z dyrektorem szkoły: dyrektor@navigo.szkola.pl lub 535 054 514

Pytania i odpowiedzi

Jak wyglądają egzaminy?
W klasach 1-3 egzaminy mają formę godzinnej obserwacji dzieci podczas zabawy z nauczycielem. Zależy nam na tym, żeby dla dzieci było to fajne doświadczenie, nie robiące wrażenie egzaminu i nie powodujące niepotrzebnego stresu.

W klasie 4 i 5

Jaki zakres materiału będzie oceniany?
Bazujemy wyłącznie na podstawie programowej

Jakie będą daty egzaminów?
Daty będą ustalane elastycznie z rodzicami, w zależności od ich dostępności. Egzamin może mieć miejsce w dowolnym momencie roku szkolnego, gdy tylko Rodzice i Dziecko uznają, że są już gotowi.

Gdzie będą miały miejsce egzaminy?
W przypadku zapisów pojedynczych Rodzin, egzamin odbywać się będzie w naszej siedzibie, przy ul. Sudeckiej 98. W przypadku zapisów grup z Wrocławia liczących więcej niż 5 osób, działających w ramach szkół demokratycznych, autorskich lub innych form edukacji wspólnej, możemy przyjechać na egzamin do Waszej siedziby lub wybranego przez Was miejsca. W przypadku grup spoza Wrocławia, dojedziemy do grupy co najmniej 7 dzieci.

Z jakich podręczników mają się uczyć dzieci?
NAVIGO nie wymaga nauki z podręczników. Kluczowe będzie to, czy dziecko posiada daną umiejętność (np. liczenia, czytania itd.), a nie to, czy przeczytało wybraną książkę, czy podręcznik. Lista wymaganych kompetencji wynika wprost z podstawy programowej.

Jakie jeszcze wsparcie daje NAVIGO?

Dofinansowujemy zakupy pomocy dydaktycznych, materiałów i usług edukacyjnych, potrzebnych do nauki w kwocie:

  • Pojedyncza rodzina –  30% wysokości dotacji
  • Grupa od 5-9 dzieci – 40% wysokości dotacji
  • Grupa 10 i więcej dzieci – 50% dotacji

W przypadku grup zorganizowanych (pozasystemowych szkół alternatywnych), jesteśmy też w stanie zapraszać nauczycieli na szkolenia merytoryczne, organizowane przez nas w szkole.

Co, jeżeli mam bardzo specyficzną potrzebę, o której nie ma wzmianki powyżej?
W takiej sytuacji prosimy o kontakt pod adresem dyrektor@navigo.szkola.pl Razem spróbujemy znaleźć rozwiązanie

 

Przewiń w dół