Rekrutacja do szkoły w Poznaniu

Jesteście na etapie poszukiwania nowej szkoły dla Waszego dziecka? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Autorskiej Szkoły Podstawowej Navigo Poznań dla klas 2-5. Oferujemy innowacyjne podejście do nauczania i nowoczesne otoczenie, które sprzyja rozwojowi i nauce. Dowiedz się więcej o naszym procesie rekrutacyjnym i zasobach, które mogą pomóc Twojemu dziecku osiągnąć sukces.

We wrześniu 2024 oba nasze oddziały przeniosą się do nowego budynku na ul. Kopanina 59 (Górczyn). Prowadzimy także rekrutację na rok szkolny 2024/2025 do klas 0 i 1.
Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci będące rodzeństwem uczniów Navigo oraz nasi zerówkowicze, którzy chcą kontynuować naukę w Navigo.

Poniżej znajdziesz informacje o procesie rekrutacji oraz kosztach.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do Navigo Poznań- zapraszamy cię do kontaktu i wypełnienia ankiety.

Wypełnij ANKIETĘ

Jeśli szukasz dodatkowych informacji o naszej Autorskiej Szkole Podstawowej w Poznaniu,
zajrzyj TUTAJ albo skontaktuj się z nami: +48 536 998 613 lub sekretariat.poznan@navigo.szkola.pl.

Jak zapisać dziecko do niepublicznej szkoły Navigo w Poznaniu?

Navigo tworzą wspólnie: dzieci, kadra oraz rodzice. Dlatego najważniejsza jest zgodność wartości między rodzicami i szkołą. To właśnie zgodne podejście do edukacji jest kluczowym kryterium rekrutacyjnym. Co to oznacza w praktyce?

PROCES REKRUTACJI DLA NOWYCH RODZIN

1. Zapoznaj się z naszą filozofią, modelem edukacyjnym i wychowawczym. Możesz też wziąć udział w spotkaniu informacyjnym czy podpytać znajomych.
  2. Zapraszamy Cię na spotkania rodziców i uczniów z nauczycielami – spotkanie zostanie zaproponowane rodzinom, których wartości są zbieżne z filozofią Navigo i jeżeli będziemy mieć wolne miejsca w danej klasie. Spotkania mają formułę grupową albo indywidualną i są spotkaniami na żywo w naszej szkole. Najważniejsze jest dla nas wspólne podejście do edukacji i rozwoju  dziecka.
  3. Wypełnij ANKIETĘ żeby umówić się na spotkanie– wpiszemy Cię na listę rekrutacyjną i będziemy się kontaktować w sprawie dalszych kroków rekrutacji. Chcemy poznać lepiej Twoją rodzinę, sprawdzić Twoje podejście do różnych aspektów edukacji dziecka i porównać je z wartościami Navigo. Im większa zbieżność obu podejść, tym wyższe miejsce na liście rekrutacyjnej. To daje nam możliwość stworzenia harmonijnej współpracy opartej o wspólne wartości. Zbieżność wartości sprawdzamy na podstawie krótkiego kwestionariusza. Im szybciej go wypełnicie, tym większe szanse na dołączenie do Navigo.
  4. Podpisanie umowy – po spotkaniu zaproponujemy wybranym rodzinom podpisanie umowy. Czas na decyzję o dołączeniu do społeczności Navigo to tydzień. Podpisaną umowę można wysłać mailem. Wzór umowy można zobaczyć tutaj.
    Brak odpowiedzi w ciągu tygodnia oznacza rezygnację z rekrutacji. Wówczas zaproponujemy miejsce kolejnej rodzinie.
  5. Wpłata wpisowego – bezzwrotne wpisowe wynosi 2500 zł. W umowie znajdują się informacje o koncie i terminie wpłaty. Brak wpłaty oznacza rezygnację z miejsca w szkole. Wpłata wpisowego jest potwierdzeniem dołączenia do Navigo Poznań.

Jeżeli jesteś zainteresowany rekrutacją na kolejne lata, również możesz wypełnić ankietę zgłoszeniową. Będziemy Cię informować o rozpoczęciu naboru czy spotkaniach informacyjnych. Jeżeli będziesz zapisany na listę rekrutacyjną, poinformujemy Cię w pierwszej kolejności o rozpoczęciu naboru.

CZESNE:
Czesne w Navigo Poznań wynosi 27 600 zł za rok szkolny (płatne jednorazowe na początku roku szkolnego) albo 2 300 zł miesięcznie (w 12 równych ratach płatnych w okresie od 1 września do 31 sierpnia danego roku szkolnego).
Zniżka dla rodzeństw: Czesne za drugie i każde kolejne dziecko z rodzeństwa uczęszczające aktualnie do szkoły, objęte jest zniżką w wysokości 2400 zł za rok szkolny (czyli 200 zł miesięcznie).
Dodatkowo koszt wyżywienia to ok. 600 zł miesięcznie za dziecko.

CO ZAPEWNIA NAVIGO POZNAŃ W RAMACH CZESNEGO?

• Fachową opiekę w godzinach 7:00 – 17:30, pełną zaangażowania i wiedzy merytorycznej.
  • Zajęcia edukacyjne do 15:45, potem świetlica. Bez prac domowych, sprawdzianów i ocen. Dziecko wraca do domu pełne pozytywnej energii, aby spędzać czas z rodziną.
  • Udział we wszystkim zajęciach edukacyjnych i rozwojowych, które dostosowywane są do pasji dzieci: zajęciach artystycznych, sportowych, językowych, praktyczno-technicznych.
  • Udział w warsztatach, projektach i dodatkowych aktywnościach, z wyjątkiem wycieczek poza Poznań (typu zielona szkoła).
  • Wsparcie psychologiczne i logopedyczne oraz inne działania związane z indywidualizacją nauczania.
  • Możliwość korzystania z autorskich narzędzi edukacyjnych – praca z Mapami Kompetencji, których forma i zakres są dostosowane do wieku i umiejętności dziecka.
  • Opiekę w czasie ferii zimowych (1 tydzień) oraz wakacji (3 tygodnie opieki w ramach wakacyjnych półkolonii). Na półkolonie można zapisać dziecko jeszcze przed rozpoczęciem nauki za dodatkową opłatą.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

E-mail: sekretariat.poznan@navigo.szkola.pl

Chcesz dołączyć do Navigo Poznań?

Wypełnij ANKIETĘ ZGŁOSZENIOWĄ!